Kreatywna i warsztatowa praca to główny cel Food Business Hackathon, który odbył się 07 listopada w gościnnych progach Arche Dwór Uphagena Gdańsk przy wsparciu: Change Pilot, Agencji Rozwoju Pomorza S.A i Huberta Gonery z firmy Landbrand.
W Hackathonie wzięło udział 40 przedstawicieli branży turystycznej, lokalnych organizacji, grup działania oraz lokalnych producentów żywności, którzy wspólnie pracowali nad rozwojem i ulepszeniem usług kulinarnych przeżyć w Pomorskim.
Food Business Hackathon został zaprojektowany jako unikatowy warsztat innowacji, stworzony po to aby pomóc przedstawicielom branży producentów lokalnych żywności w regionie pomorskim zaprojektować nowatorskie usługi i produkty. Jednocześnie wydarzenie było również skierowane do innych osób z branży, które biorąc udział w wydarzeniu mogły poznać najnowsze trendy oraz doświadczyć dynamicznego procesu innowacji w praktyce dołączając do interdyscyplinarnych zespołów.
W ramach wydarzenia uczestnicy otrzymali certyfikat ukończenia oraz upominki od organizatorów. Dodatkowo publiczność w anonimowym głosowaniu wyłoniła 5 najlepszych zespołów prezentujących, które zostały dodatkowo nagrodzone voucherami do restauracji Stara Kuchnia w Hotelu Arche Dwór Uphagena Gdańsk.
Wydarzenie zostało zaprojektowane w duchu hackathonu – intensywnego, angażującego procesu warsztatowego skupionego na działaniu i testach. Zgodnie z tymi założeniami udało się finalnie wypracować 13 gotowych pomysłów na usługi kulinarne w regionie pomorskim.
To kolejny etap realizowany w ramach projektu BASCIL, który ma na celu rozwój usług kulinarnych w regionie Morza Bałtyckiego.
Projekt Bascil współfinansowany jest ze środków programu Interreg Baltic Sea Region.