W dniach 13-14 września 2023 czternastu partnerów projektu z 8 krajów, w tym z Polski: Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, Agencja Rozwoju Pomorza S.A. spotkało się w Zielonej Górze, aby wziąć udział w kolejnym worshopie projektowym. Organizatorem spotkania był partner projektu Fundacja Natura Polska z regionu lubuskiego w Polsce.
Podczas spotkania ekspert projektu Hubert Gonera z firmy Landbrand wraz Niclasem Fjellström z Krinova Food and Incubation Centre przedstawili pierwszą wersję dokumentu Model Business Canvas, który zawiera wytyczne do współpracy z lokalnymi producentami. Następnie uczestnicy spotkania wzięli udział w warsztacie, na którym dzielili się swoimi spostrzeżeniami przy kooperacji z producentami żywności. W trakcie spotkania każdy z partnerów zaprezentował działania, które udało mu się przeprowadzić w projekcie i jakie ma jeszcze w planach na rok 2023. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń między partnerami. W spotkaniu partnerskim wzięła także udział Grażyna Ekiert z Kaszubskich Ziół reprezentująca lokalnych producentów z regionu pomorskiego, która na forum zaprezentowała swoją działalność.
W Zielonej Górze partnerzy projektu mieli również okazję wziąć udział w jednym z najważniejszych wydarzeń jakim jest Winobranie. Zaprezentowany został szlak wina i sera, który jest silnym produktem turystycznym regionu lubuskiego.
Kolejne spotkanie projektowe odbędzie się w terminie 04-06 grudnia 2023 w Łotwie, na którym partnerzy projektu poznają efekty wypracowanego Modelu Business Canvas dla lokalnych producentów. Organizatorem spotkania będzie Latvian Country Tourism Association „Lauku Celotajs“. Projekt Bascil współfinansowany ze środków programu Interreg Baltic Sea Region.