W dniach 05 -13.08.2020r. Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna we współpracy z lokalnymi partnerami organizuje wizytę studyjną blogerów reprezentujących serwis www.wszedobylscy.com. Celem wizyty Anny i Adriana Żuchlińskich jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowego Pomorza, w ramach realizacji– szlakami turystycznymi na obszarach transgranicznych Rosji i północno-wschodniej Polski”.
Blogerzy, w czasie 9-dniowej podróży, odwiedzą liczne miejsca w regionie pomorskim zgodnie z założeniem programu – Szlakiem dworów i pałaców Kaszub Północnych oraz Szlakiem Zamków Gotyckich. Nie zabraknie również wątku bursztynowego. Blogerzy gościć będą m.in. w pałacach: Ciekocinko, w Wejherowie, Rzucewie, Kłaninie, Krokowej i w Folwarku Jackowo, a także odwiedzą zamki w Człuchowie, Starej Kiszewie, Gniewie, Kwidzynie, Przezmarku, Sztumie oraz Malborku. W programie przewidziana jest także wizyta w Katedrze Pelplińskiej, w Hucie Szkła w Pucku, w Faktorii Handlowej w Pruszczu Gdańskim oraz w Muzeum Bursztynu w Gdańsku.
Podczas eksploracji Pomorskiego blogerzy będą mogli również uczestniczyć w aktywnościach takich, jak spływ kajakowy rzeką Wierzycą czy spotkać się z ciekawymi mieszkańcami regionu, którzy kultywują tradycje i dbają o lokalne dziedzictwo.
Wszędobylscy: 6 554 obserwujących na Instagramie, 32 254 polubień na FB.
Wizyta studyjna jest realizowana przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną w ramach projektu nr PR/1/008/2018 „Turism beyond the boundaries – tourism routes of the cross-border regions of Russia and North-East Poland. Turystyka bez granic – szlakami turystycznymi na obszarach transgranicznych Rosji i północno-wschodniej Polski”, realizowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Niniejszy artykuł został opracowany przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020. Za treść niniejszego artykułu odpowiada „Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna” i w żadnym wypadku nie należy przyjmować, że odzwierciedla on stanowisko Unii Europejskiej, Instytucji Zarządzającej lub Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014 – 2020.