Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

  • Gwiazdka Michelin w Pomorskiem
    Pomorskie ma swoją gwiazdkę Michelin!


Warsztaty Baltic Biking UPGRADE w Gdańsku: razem tworzymy przyszłość turystyki rowerowej

art top

Wczoraj Gdańsk przemienił się w rowerową stolicę Europy. W ramach projektu Baltic Biking UPGRADE (BBU) gościliśmy uczestników z aż 7 krajów, którzy wspólnie pracują nad rozwojem turystyki rowerowej w regionie Południowego Bałtyku.

To spotkanie to coś więcej niż warsztaty – to wymiana doświadczeń, pomysłów i pasji do rowerowych przygód. Uczestniczyli w nim przedstawiciele i beneficjenci projektu BBU z Polski, Niemiec, Szwecji, Danii, Litwy, Belgii, a także reprezentant ICTr z Węgier, reprezentujący projekt dotyczący trasy EuroVelo 13.

Współpraca międzynarodowa

Pod egidą i na zaproszenie lidera projektu, czyli Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (PROT), eksperci i przedstawiciele branży turystycznej oraz MŚP, dyskutowali na temat przyszłości turystyki rowerowej. Ważnym punktem była obecność Partnerki z European Cyclists’ Federation (ECF) z Belgii, która online podzieliła się swoją wiedzą w zakresie turystyki rowerowej na poziomie europejskim.

Wyniki badań i dyskusje

Podczas warsztatów zaprezentowano wyniki badań dotyczących oferty MŚP wzdłuż trasy EuroVelo 10 w Niemczech, Polsce, Szwecji, Danii i na Litwie. Analiza ta stała się punktem wyjścia do gorących dyskusji o tym, jak lepiej dostosować usługi do potrzeb turystów rowerowych. Uczestnicy warsztatów aktywnie wymieniali się doświadczeniami i propozycjami rozwiązań, które mają pomóc w dalszym rozwoju turystyki rowerowej. Konkretne rozwiązanie zaproponowane w trakcie ponad 6-miesięcznego badania oraz licznych wywiadów prowadzonych w terenie zaprezentujemy już wkrótce w ramach kompleksowego raportu projektu BBU dotyczącego usług i ofert dla turystów rowerowych korzystających z trasy Euro Velo 10.

Współpraca z MŚP

Jednym z kluczowych elementów warsztatów była współpraca z przedstawicielami MŚP. Ich zaangażowanie jest kluczowe dla sukcesu projektu, ponieważ to oni oferują usługi niezbędne dla turystów rowerowych – od noclegów po serwis rowerowy. Uczestnicy warsztatów aktywnie wymieniali się doświadczeniami i propozycjami rozwiązań, które mają pomóc w dalszym rozwoju turystyki rowerowej. Konkretne rozwiązanie zaproponowane w trakcie ponad 6-miesięcznego badania oraz licznych wywiadów prowadzonych w terenie zaprezentujemy już wkrótce w ramach kompleksowego raportu projektu BBU dotyczącego usług i ofert dla turystów rowerowych korzystających z trasy Euro Velo 10.

Okiem rowerzystów – praktyczna ocena trasy

Po zakończeniu intensywnych rozmów, wskoczyliśmy na rowery i ruszyliśmy trasą EuroVelo 10 z Gdańska do Sopotu. To była świetna okazja do praktycznej oceny infrastruktury rowerowej oraz dostępnych usług.

Jakie będą dalsze kroki projektu?

Warsztaty w Gdańsku były idealną okazją do podsumowania dotychczasowych działań i planowania przyszłości. W nadchodzących miesiącach będziemy wdrażać rekomendacje wynikające z badań i dyskusji, kontynuując współpracę międzynarodową i wzmacniając ofertę usług przyjaznych rowerzystom. Konkretne rozwiązanie zaproponowane w trakcie ponad 6-miesięcznego badania oraz licznych wywiadów prowadzonych w terenie zaprezentujemy już wkrótce w ramach kompleksowego raportu projektu BBU dotyczącego usług i ofert dla turystów rowerowych korzystających z trasy Euro Velo 10.

Razem tworzymy przyszłość turstyki rowerowej w regionie Południowego Bałtyku!

Polityka Prywatności
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna © 2018
Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna